Meble ogrodowe Kup w ratach 0%Sprawdź
W kategoriach

Blog / Maty do ćwiczeń / Piłki gimnastyczne / Akcesoria fitness

Pod skrótem TBC kryje się Total Body Condition to jeden z najbardziej popularnych treningów. Doceniany głównie przez kobiety. Sprawdź z nami, czym właściwie jest trening TBC i jakie przynosi efekty.

Step do aerobiku Hop-Sport

Co to jest trening TBC?

W zasadzie, trening TBC to pewien rodzaj aerobiku. W TBC wykonujemy tradycyjne ćwiczenia aerobowe, których głównym zadaniem jest zwiększenie poziomu tętna (co przyspieszy spalanie kalorii) oraz rzeźbienie mięśni. Pierwszemu etapowi treningu towarzyszy szybka, rytmiczna muzyka, druga część treningu to ćwiczenia w wolniejszym tempie z wykorzystaniem hantli, gum, stepów, czy taśm.

Zalety treningu TBC

Dzięki temu treningowi możemy wyszczuplić całe ciało oraz wzmocnić mięśnie. Oprócz tego świetnie wpływa na poprawę kondycji fizycznej, pomaga w zwalczaniu zbędnych kilogramów oraz ujędrnia całe ciało. Podczas treningu spalimy tkankę tłuszczową, a także zwiększymy siłę i ogólną sprawność fizyczną. Co więcej, ćwiczenia poprawiają poczucie rytmu oraz koordynację ruchów. Ćwiczenia te pobudzają i nie obciążają nadmiernie stawów.

Mata treningowa Hop-Sport

Jak długo trwa trening TBC?

Trening TBC trwa zazwyczaj godzinę. Na początku potrzebna jest minimum 10-minutowa rozgrzewka, dzięki której przygotujesz ciało do ćwiczeń. Po rozgrzewce powinniśmy wykonać ćwiczenia, które wzmocnią poszczególne partie mięśni - ramiona, brzuch i pośladki. Podczas ćwiczeń wykonuje się wiele powtórzeń, same zaś ćwiczenia nie są skomplikowane, możemy je wykonywać również w domu.

TBC - kto może ćwiczyć?

Trening TBC to bardzo dobry pomysł dla osób rozpoczynających treningi aerobowe, a także dla wytrwałych sportowców. Podczas treningów kształtujemy swoją sprawność fizyczną i kondycję. W TBC nie ma podziału na zajęcia dla początkujących, czy zaawansowanych - w tym przypadku najważniejsze jest indywidualne, odpowiednie dopasowanie obciążeń i intensywności ćwiczeń do konkretnej osoby. W przypadku osób z problemami z kręgosłupem można dobrać zestaw łagodniejszych ćwiczeń z piłką rehabilitacyjną.

Taśmy oporowe Body Sculpture

Trening TBC - jak zacząć?

W Internecie znajdziemy mnóstwo filmów instruktażowych, jednak przed rozpoczęciem treningów w domu warto zapisać się na kilka zajęć w klubie fitness i pod okiem instruktora nauczyć się prawidłowej techniki ćwiczeń.

Sprawdź w Hop-Sport sprzęty i akcesoria fitness, które możesz wykorzystać podczas treningu TBC, jak np. wałki treningowe, maty fitness, stepy do aerobiku, steppery, taśmy oporowe, hantle, piłki gimnastyczne. Przejdź do sklepu >>

 

 

Favorites