Utworzone

07 Sier 2017

W kategoriach

Blog / Sprzęt fitness / Bieżnie

Z myślą o zadowoleniu naszych Klientów przygotowaliśmy poradnik dotyczący tego, na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy zakupie bieżni. Mamy nadzieję, że dzięki zapoznaniu się z naszymi wskazówkami wybór będzie prostszy.

Wymiary i budowa bieżni

Bardzo ważnymi elementami, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem bieżni, są wymiary i budowa bieżni. Jest to szczególnie ważne, gdy mamy ograniczoną ilość miejsca w siłowni lub w domu. W naszym asortymencie znajdziesz również modele o mniejszych gabarytach, z funkcją złożenia.

W naszym sklepie oferujemy bieżnie o wymiarach:

 • wysokość: od 126 cm do 152 cm
 • szerokość: od 65 cm do 90 cm
 • długość: od 156 cm do 207 cm

Wymiary pasów biegowych wahają się d 124x 40 cm do 152x53 cm.

Waga użytkownika

Przy zakupie konkretnego modelu należy zwrócić uwagę na to, czy nasza waga mieści się w maksymalnej wadze użytkownika określonej przez producenta. Im większa maksymalna waga użytkownika, tym urządzenie jest bardziej wytrzymałe. W przypadku zbyt dużego obciążenia bieżnia narażona jest na awarie silnika, szybsze zużycie pasa bieżni oraz amortyzatorów.

W naszym sklepie znajdziesz modele bieżni z maksymalną wagą użytkownika do:

 • 100 kg
 • 110 kg
 • 150 kg

Prędkość maksymalna bieżni

Ten parametr określa moc silnika. Bieżnia z silnikiem o mocy do 2 KM może osiągnąć prędkość do 16 km/h. W przypadku bieżni, gdzie silnik ma moc powyżej 2 KM prędkość maksymalna wynosi od 20 km/h do 22 km/h.

W przypadku podania dwóch wartości to pierwsza określa moc stałą, natomiast druga moc maksymalną, którą może osiągnąć silnik, ale tylko na chwilę. W takim przypadku najważniejsza jest pierwsza wartość, ponieważ ona wskazuje na faktyczną moc silnika.

Moc silnika w oferowanych przez nas bieżniach:

 • 1,0 KM (2,2 KM wartość szczytowa)
 • 1,25 KM (2,5 KM wartość szczytowa)
 • 2,0 KM
 • 2,5 KM
 • 3,0 KM

Amortyzacja

Bieganie na bieżni może mieć przewagę nad bieganiem w terenie, ponieważ dzięki amortyzacji nasze kolana i stawy są mniej obciążone. Przed zakupem warto porównać, jakie rozwiązania amortyzujące zastosowano w poszczególnych bieżniach. Poziom amortyzacji określany jest w elastrometrach w skali od 4 do 10.

Gwarancja i serwis

Niezwykle ważna jest również długość gwarancji i dostępność do serwisu. Kupując bieżnie producenta Hop-sport otrzymujesz 24-miesięczną gwarancję oraz serwis Door to door.

Dodatkowe programy i funkcje:

Wbudowany pulsometr - bardzo ważny element, który kontroluje pracę serca. Dzięki niemu wiemy jak wysoki mamy puls i kiedy należy zwolnić lub zrobić sobie przerwę. Niektóre modele bieżni mają połączony komputer z pulsometrem, który jest wbudowany najczęściej w uchwytach bieżni. Dzięki temu bieżnia sama dostosowuje prędkość treningu do naszych możliwości. UWAGA! Pomiar może być niedokładny.

Regulacja kąta nachylenia - dzięki niej możemy urozmaicać sobie trudność wykonywanego treningu. Imitacja biegu pod górę jest bardziej męcząca niż bieg przed siebie po płaskim terenie.

Rozwiązania antypoślizgowe - o poślizg na bieżni nie trudno, dlatego warto wybierać te modele, w których zastosowano antypoślizgowe rozwiązania.

Programy treningowe - bieg ciągle w tym samym tempie jest nudny. Dlatego warto wybrać bieżnię, która ma duży wybór programów treningowych. Dzięki ustawieniu odpowiedniego programu nasz trening będzie zróżnicowany i nastawiony na osiągnięcie konkretnego celu.

Konsola - na konsoli w zależności od modelu bieżni będą się wyświetlały takie informacje jak: program treningowy, tętno, zawartość tkanki tłuszczowej, przebyty dystans, prędkość biegu, i inne.

Rolki transportowe - dobrze jest, jeśli bieżnia ma wbudowane rolki transportowe. To znacząco ułatwia przemieszczanie bieżni z miejsca na miejsce.

Funkcja MATRIX - jest to dodatkowa funkcja treningowa, która na wyświetlaczu pokazuje nam 400 metrowy tor oraz informuje ile okrążeń już jest za nami.

Klucz bezpieczeństwa - w niektórych bieżniach zastosowano ciekawe rozwiązanie, które wyłącza bieżnie w odpowiednim momencie. Aby to rozwiązanie zadziałało, musimy przy pomocy odpowiedniego uchwytu złapać końcówkę ubrania, a klucz bezpieczeństwa podłączyć do bieżni. W przypadku odczepienia klucza od panelu bieżni taśma zatrzymuje się, a po ponownym włączeniu bieżni wraca do trybu początkowego.

Inne gadżety

Bieżnie treningowe mogą być wyposażone również w wentylator, który chłodzi osobę na bieżni, uchwyt na bidon, wbudowany zestaw audio lub wejście audio, które umożliwia słuchanie muzyki podczas biegu, a także aplikacje tj.: FitShow umożliwiającą śledzenie postępów treningu oraz zapisywanie efektów ćwiczeń.