Utworzone

28 Gru 2018

W kategoriach

Blog / Nakładki na stoły bilardowe / Stoły bilardowe MDF / Stoły bilardowe z płytą kamienną

Chciałbyś mieć własny stół bilardowy w domu? Sprawdź z nami, jak wybrać bilard do domu i o jakich dodatkach bilardowych warto pamiętać.

Odpowiedni rozmiar

Podstawą kwestią jest wybór stołu w odpowiednim rozmiarze. Tutaj stosunek długości do szerokości stołu wynosi zawsze 1:2. Dłuższy bok stołu może mieć od 7 do 12 stóp. W sklepie hegen.com.pl znajdziemy stoły bilardowe z sześcioma łuzami. Blat stołu może być wykonany z płyty kamiennej lub płyty MDF. Każda płyta jest pokryta suknem.

Rozmiar stołu bilardowego a wielkość pomieszczenia

Rozmiar stołu zawsze dobieramy pod wielkość pomieszczenia, w którym ma znajdować się stół bilardowy. Dodatkowo weźmy pod uwagę meble, które również będą w tym pomieszczeniu, takie jak stolik, fotele, sofa, stojak na kije itp.

  • Stół bilardowy o wymiarach 5 ft wymaga pomieszczenia o wymiarach 400 x 310 cm
  • Stół bilardowy o wymiarach 6 ft wymaga pomieszczenia o wymiarach 420 x 330 cm
  • Stół bilardowy o wymiarach 7 ft wymaga pomieszczenia o wymiarach 440 x 340 cm
  • Stół bilardowy o wymiarach 8 ft wymaga pomieszczenia o wymiarach 460 x 350 cm
  • Stół bilardowy o wymiarach 9 ft wymaga pomieszczenia o wymiarach 490 x 360 cm

Przed zakupem zwróćmy uwagę na wagę stołu bilardowego, ponieważ stół z blatem kamiennym może ważyć ponad 200 kg, natomiast stół z płytą MDF waży ponad 100 kg.

Kupując stół bilardowy i myśląc o jego umiejscowieniu, weźmy pod uwagę wszystkie przeszkody, które spotkamy przy jego wnoszeniu. Koniecznie zwróćmy uwagę na wąskie przejścia, kręte schody, czy drzwi.

Sprawdź ofertę stołów bilardowych w hop-sport.pl i wybierz model dla siebie! >>

Nakładka - Cymbergaj

Wielozadaniowy stół bilardowy

Stół bilardowy nie musi służyć tylko i wyłącznie do gry w bilard. Zakupując specjalne nakładki na stół bilardowy, w jednej chwili możemy zmienić go w uniwersalny stół do jadalni, stół do tenisa stołowego, czy gry w cymbergaja.

Zobacz zakładki na stół bilardowy w hop-sport.pl >>

Akcesoria do bilarda

Przy zakupie stołu bilardowego nie zapomnijmy o ważnych akcesoriach, takich jak bile, kije bilardowe, trójkąt do bil, stojakach na kije bilardowe, czy o kredzie do kijków bilardowych. Standardowa długość kija bilardowego to 145 cm, jednak w sklepach znajdziemy również krótsze modele, nawet do 100 cm długości.