Baseny ogrodowe Kup w ratach 0%Sprawdź
Oficjalny sklep

12 351 03 60 
Pn-Pt: 8-16

0
Łącznie: 0
W kategoriach

Blog / Jacuzzi ogrodowe

Marzysz o pełnym relaksie w ogrodzie? Sprawdź, jakie korzyści daje nadmuchiwane jacuzzi! Przeczytaj o tym, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie tego sprzętu.

Jacuzzi w ogrodzie - czy warto?

Jacuzzi PureSpa Jet & Bubble Deluxe

Takie urządzenie to idealny sposób na luksusowy wypoczynek w ogrodzie. Jacuzzi ogrodowe możemy zamontować nie tylko na zewnątrz – w ogrodzie lub na tarasie, ale również w domu. Zwykłe jacuzzi to ogromny wydatek, ale kupując jacuzzi dmuchane, możemy wiele zaoszczędzić. Bez względu na to, który rodzaj jacuzzi wybierzemy, przebywanie w nim przyniesie wiele korzyści zdrowotnych - zmniejsza napięcie i stres, pobudza produkcję endorfin, poprawia samopoczucie. Co więcej, może przyczynić się do złagodzenia dolegliwości bólowych, np. w okolicach kręgosłupa. Oprócz tego poprawia krążenie, a co za tym idzie, szybciej usuwa toksyny z organizmu i wspomaga redukcje cellulitu. Seanse w jacuzzi polecane są szczególnie dla osób po kontuzjach, zmagających się z artretyzmem, chorobami stawów i kości.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie dmuchanego jacuzzi?

Na początku sprawdźmy, jakie rozmiary ma interesujący nas model dmuchanego jacuzzi. Przed zakupem zastanówmy się, w którym miejscu możemy postawić jacuzzi, a także ile osób będzie z niego korzystać. Przeczytajmy również dokładnie opis produktu i zwróćmy uwagę na:

  • Materiał

Najlepiej wybrać jacuzzi wyprodukowane z wytrzymałych materiałów. Przy produkcji jacuzzi dostępnych w sklepie Hop-Sport, zastosowano mocny, trójwarstwowy winyl. Materiał ten wyróżnia się bardzo dużą wytrzymałością i co ważne, nie odkształca się podczas użytkowania. Dzięki zastosowaniu specjalnie opatentowanej konstrukcji, spa jest sztywne i nie ugina się pod naciskiem, co znacząco zwiększa komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

  • Panel sterowania

Komputer pokładowy pozwala nam zarządzać temperaturą oraz pozostałymi parametrami hydromasażu. Modele jacuzzi Intex z serii PureSpa wyposażone są w bardzo prosty i intuicyjny panel sterowania. Wystarczy włączyć jeden przycisk, aby uruchomić mocną dmuchawę, kierującą powietrze do 120 dysz umieszczonych w ścianach oraz przy podłodze.

  • Ilość osób

Zwróćmy uwagę również na informację odnośnie maksymalnej ilości osób, które mogą jednocześnie przebywać w jacuzzi. W Hop-Sport oferujemy modele dla 4 lub 6 osób.

  • Zakres temperatur

Temperaturę w jacuzzi można zazwyczaj regulować w zakresie od 20 do 40 stopni Celsjusza. Jednak warto pamiętać, że optymalna temperatura wody w przypadku długiej kąpieli nie powinna przekraczać 36 stopni. Kąpiel w wyższej temperaturze nie powinna trwać dłużej niż 30 minut. Stosujmy się do zasady, im wyższa temperatura wody, tym krótszy czas kąpieli. Długie korzystanie z jacuzzi, w którym woda ma temperaturę 40 stopni, jest bowiem niebezpieczne dla zdrowia.

Uwaga! Kiedy z jacuzzi korzystają dzieci, temperatura maksymalna powinna wynosić maksymalnie 32 stopnie Celsjusza.

Czym wyróżnia się jacuzzi ogrodowe, dostępne w sklepie Hop-Sport?

Jacuzzi Intex z serii PureSpa mają wbudowany termostat, który reaguje na zmiany temperatury - gdy woda jest zbyt zimna, automatycznie włącza się podgrzewanie. Wyświetlacz zawsze wskazuje aktualną temperaturę wody. Pomiar może wyświetlać się w Celsjuszach lub Fahrenheitach. W jacuzzi możemy ustawić odpowiedni poziom ciśnienia powietrza. Co ważne, modele dostępne w Hop-Sport mają wbudowany system zmiękczania wody.

Czego potrzebujemy do zamontowania jacuzzi w ogrodzie?

Do montażu jacuzzi konieczne będzie zasilanie elektryczne oraz ujęcie wody, a także odpływ kanalizacyjny. Wodę możemy doprowadzić przy pomocy węża ogrodowego. Ważną kwestią jest także umiejscowienie jacuzzi. Najlepsze miejsce to takie, które jest dobrze oświetlone, a w jego pobliżu nie ma krzewów i drzew, ponieważ spadające liście mogłyby zabrudzić wodę.

Sprawdź ofertę jacuzzi ogrodowych w Hop-Sport! >>

Favorites