Baseny ogrodowe Kup w ratach 0%Sprawdź
W kategoriach

Blog / Zjeżdżalnie ogrodowe

Jedną z najczęściej spotykanych zabawek w ogrodzie jest zjeżdżalnia. Aktualnie na rynku mamy ogromny wybór zjeżdżalni, ciężko zdecydować się na konkretny model. Chcemy ułatwić Ci to zadanie. Sprawdź z nami, jak wybrać odpowiednią zjeżdżalnię ogrodową dla dziecka!

Zjeżdżalnia ogrodowa dopasowana do wieku

Ogród to idealne miejsce zabaw dla dzieci. Jednak, jeśli chcemy, aby zabawa w ogrodzie była bezpieczna, trzeba zapewnić dzieciom zabawki dostosowane do ich wieku, dotyczy to również zjeżdżalni.    

Z myślą o maluchach do lat trzech, sugerujemy zakup małych zjeżdżalni, mających tylko kilka schodków, wykonanych z tworzywa sztucznego, o łagodnym zjeździe. Przy zakupie takich zjeżdżalni warto zwrócić uwagę na to, czy mają szerokie stopnie, które ułatwią dzieciom wchodzenie oraz czy posiadają wyższe ścianki boczne, zapewniające bezpieczeństwo podczas zjazdu. Mała zjeżdżalnia powinna być prosta w składaniu, stabilna, bez żadnych ostrych elementów. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na to, czy konkretny model posiada atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.

Zjeżdżalnia ogrodowa Hop-Sport

Dla starszych dzieci, w wieku przedszkolnym i szkolnym, warto pomyśleć o większej zjeżdżalni, na przykład mocowanej do drewnianej huśtawki lub drewnianego domku na podwyższeniu. Ślizgi o długości 2,5 metra mogą być umieszczone na wysokości około 120 cm. W przypadku ślizgów o długości 3 m można zamontować je na wysokości 135-150 cm. Są to wystarczające wysokości dla dzieci.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo zabawy, musimy zadbać o to, aby wszystkie drewniane elementy stelaża były bardzo dobrze wyszlifowane. Jeżeli chodzi o ślizg, nie może mieć on żadnych wystających ostrych elementów. Dla bezpieczeństwa warto zainwestować w ślizgi z certyfikatem GS/TUV. W Hop-Sport znajdziesz zjeżdżalnie z powyższym certyfikatem, dodatkowo spełniające normę EN 71-1, co potwierdza wysoką jakość wykonania.

Zjeżdżalnia ogrodowa Hop-Sport z opcją ślizgu wodnego

Cała konstrukcja ślizgu powinna być mocna i odporna na wszelkie uszkodzenia oraz działanie codziennego obciążenia wagowego. Ślizgi dostępne w naszym sklepie zostały wykonane z utwardzonego polietylenu (HDPE), który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na powstawanie odbarwień, powodowanych przez szkodliwe działanie promieni słonecznych.

Przy zakupie zjeżdżalni ogrodowej warto pomyśleć o tym, aby była funkcjonalna i dawała możliwość różnorodnej zabawy. Modele dostępne w Hop-Sport wyposażone są w specjalny system, pozwalający na podłączenie węża ogrodowego. Dzięki temu „zwykła” zjeżdżalnia łatwo zmienia się w ekscytującą, wodną ślizgawkę.

Najlepsze miejsce na zabawę w ogrodzie

Teren, na którym planujemy ustawić akcesoria dla dzieci, powinien znajdować się w widocznym miejscu, aby opiekunowie mogli mieć ciągle na oku bawiące się dzieci. Warto znaleźć miejsce, które będzie znajdować się dosyć daleko od kłujących krzewów (np. róż). Tam, gdzie bawią się dzieci, warto zasiać trawę odporną na deptanie, a w miejscu montażu ślizgu warto pomyśleć o miękkim podłożu, na które będą lądować dzieci. Jeżeli w tym miejscu mamy gliniastą ziemię, warto pomyśleć o położeniu specjalnej maty, która złagodzi lądowanie.

Jeżeli szukasz ślizgów wykonanych z wysokiej jakości materiałów, zapraszamy do sprawdzenia poszczególnych modeli w sklepie Hop-Sport. Poza zjeżdżalniami, znajdziesz u nas także trampoliny ogrodowe, które również możesz wykorzystać do wyposażenia placu zabaw dla swoich pociech. 

Przejdź do kategorii "Zjeżdżalnie ogrodowe" w Hop-Sport >>

Favorites