Meble ogrodowe Kup w ratach 0%Sprawdź

Kije trekkingoweNordendsrebrne

Produkt jest niedostępny

Opis

Kije trekkingowe ułatwią każdą pieszą wyprawę. Pozwalają odciążyć kręgosłup, a dzięki możliwości podparcia się i lepszej stabilizacji w trudnych fragmentach trasy, podnoszą bezpieczeństwo. 

Kije trekkingowe wykonane z lekkiego aluminium. Posiadają profilowaną rękojeść i wygodny uchwyt na nadgarstek. Kije posiadają wewnętrzny system tłumienia wstrząsów anti-shock, który tłumiąc wszelkie drgania i uderzenia, optymalnie chroni przeguby dłoni i stawy. 

Uniwersalny trening

Uniwersalny trening

Kije trekkingowe to sprzęt który sprawdzi się podczas rekreacyjnych spacerów, w trakcie uprawiania “nordic walking”, ale również podczas dłuższych wycieczek i wymagających górskich podejść. Kije Nordend poprawiają bezpieczeństwo i komfort w trakcie wędrówki.
Nordic walking to coraz popularniejsza forma rekreacji i aktywności fizycznej, angażująca do 90% mięśni całego ciała. Nordic walking można uprawiać bez względu na wiek czy kondycję fizyczną, w niemal każdych warunkach. Niewielkie obciążenie stawów u osób ćwiczących nordic walking sprawia, że jest zalecany osobom otyłym. Nie pogarsza stanu obolałych stawów, zwłaszcza kolanowych. Ponadto w porównaniu ze zwykłym chodem, uprawiający nordic walking spala przeciętnie od 20 do 40% więcej kalorii. Kijki pomagają również w utrzymaniu lepszej postawy, równowagi i stabilności podczas chodu.

W każdych warunkach

W każdych warunkach

Do zestawu zostały dołączone specjalne gumowe nakładki i pokrowiec.
Nakładki zabezpieczają grot przed zniszczeniem podczas chodzenia po twardej nawierzchni (chodnik, asfalt, kamienie). Zapewniają lepszą amortyzację, umożliwiają mocne odbicie się oraz zapobiegają stukaniu o nawierzchnię. Szerokie nasadki ułatwiają wędrówki po grząskich terenach, np. piasku, uniemożliwiając zapadanie się kija. Nakładki łatwo założyć i zdemontować. Wykonane zostały z materiału odpornego na ścieranie.
Specjalny pokrowiec umożliwia transport i przechowywanie kijów, a także chroni je przed warunkami atmosferycznymi i zniszczeniem.

System amortyzujący anti-shock

System amortyzujący anti-shock

Kije Nordend posiadają wewnętrzny system tłumienia wstrząsów anti-shock, który łagodzi drgania i wstrząsy podczas chodzenia po twardej powierzchni i schodzenia w dół. Wewnątrz Kija znajduje się sprężyna, która w odpowiednim ustawieniu zapewnia efekt amortyzujący. 

Włączanie i wyłączanie funkcji anti-shock odbywa się przez dokręcenie i odkręcenie kijka w części środkowej, aż do wyczucia kliknięcia. Dokręcając - włączamy funkcję, odkręcając - wyłączamy.

Komfort użytkowania

Komfort użytkowania

Kije wyposażone są w plastikowe profilowane rękojeści. Pofałdowana struktura zapewnia dobrą przyczepność do dłoni. Do rękojeści przymocowany jest specjalny uchwyt. Ułatwia on operowaniem kijami w trakcie chodzenia, zabezpiecza przed ich zgubieniem, zwiększa bezpieczeństwo i umożliwia łatwy transport.

Regulacja długości

Regulacja długości

Dzięki teleskopowej budowie, długość kijków można dowolnie regulować dobierając ją stosownie do wzrostu użytkownika lub wybranej trasy. Bardzo czytelna skala oraz precyzyjnie wykonany system blokady długości kijka sprawiają, że dopasowanie ich wymiarów jest niezwykle proste.

Wymiary:

Długość kija złożonego: 65 cm

Długość maksymalna: 135 cm


Dane techniczne:

  • Model: Nordend HS-0135TP
  • Kolor: srebrny
  • Materiał: aluminium
  • Waga kija: 290 g
  • Regulowany pasek

Zestaw zawiera:

  • Kije trekkingowe: 2 sztuki
  • Pokrowiec
  • Wymienne końcówki
Krótki opis
Opis

Trenuj z Hop-Sport!

Gratisy

Wygodny pokrowiec umożliwia transport i przechowywanie kijów, a także chroni je przed warunkami atmosferycznymi i zniszczeniem

Recenzje (6)

Średnia ocena: 4/5
Dodaj recenzję

Inne produkty w kategorii

Favorites