Oficjalny sklep
0
Łącznie: 0
Sortowane: Domyślne

Rowery treningowe

Rower stacjonarny pozwoli Ci spalić nadmiar kalorii i skutecznie wymodelować mięśnie ud, pośladków oraz łydek, bez nadmiernego obciążania stawów. Możesz na nim ćwiczyć w zaciszu swojego domu, bez względu na pogodę. 

Dopasuj typ roweru treningowego do swoich potrzeb! Rowery mechaniczne charakteryzują się świetną ceną, prostym sposobem użycia i satysfakcjonującym efektem. Natomiast rowery magnetyczne i elektromagnetyczne cechują się bardziej płynną pracą, są lepiej wyciszone. Stanowią idealne rozwiązanie dla osób wymagających i zaawansowanych w treningach. Dzięki licznym programom treningowym umożliwiają Ci zaplanowanie ćwiczeń i obserwowanie efektów.

Niektórym rower stacjonarny kojarzy się z nudnym i monotonnym treningiem. Na szczęście, nie musi tak być. Nowoczesne modele rowerów treningowych wyposażone są w różne, bardzo przydatne akcesoria. Wielofunkcyjne komputery z monitorami LCD, uchwyt na tablet, funkcja Bluetooth, dedykowane aplikacje – dzięki tym udogodnieniom o nudzie nie ma mowy. W naszym sklepie oferujemy rowery treningowe ze specjalną aplikacją iConsole, która umożliwia Ci wybranie dowolnej trasy na mapie świata i śledzenie jej podczas treningu na ekranie tabletu, telefonu lub telewizora w formie widoków Street View lub hybrydowych. Ponadto, dzięki Bluetooth, aplikacja pozwala Ci sprawdzić parametry i wyniki swojego treningu, które potem możesz opublikować w mediach społecznościowych.

Częstem dylematem, przed którym stają Klienci, jest wybór między rowerem mechanicznym a magnetyczym lub elektromagnetycznym. Różnią się między sobą, przede wszystkim, systemem generowania oporu. W rowerach mechanicznych system oporowy, działający na zasadzie tarcia, jest nieco hałaśliwy, co może być uciążliwe dla reszty domowników. Tarcie powoduje nagrzewanie się mechanizmu, które czasem skutkuje odczuwaniem nieprzyjemnego zapachu palonego plastiku. Ponadto, system oporowy w rowerach mechanicznych zużywa się szybciej niż system oporu w rowerach magnetycznych. To są wady, jednak rower mechaniczny ma także zalety. Największą z nich jest bardzo przystępna cena, na pewno niższa niż rowerów magnetycznych lub elektromagnetycznych. Jeśli jesteśmy amatorami fitnessu, nie nastawiamy się na zbyt intensywne, zaawansowane treningi, a chcemy jedynie poprawić kondycję i zrzucić nadmiar kilogramów, to taki typ roweru z pewnością nam wystarczy.

Dla osób nastawionych na intensywne treningi najlepszym rozwiązaniem będzie rower z mechanizmem magnetycznym lub elektromagnetycznym. Jego dużą zaletą jest cicha, płynna praca, co z pewnością będzie komfortowe dla osób, które planują ćwiczyć wcześnie rano lub wieczorem, gdy inni domownicy lub sąsiedzi śpią. System hamowania działa na całkiem innej zasadzie – w tym przypadku to silne pole magnetyczne hamuje metalowe koło zamachowe. nie występuje tarcie, a więc nie mamy problemu z nieprzyjemnym zapachem plastiku.

Istotną kwestią, która wpływa na jakość i komfort treningu na rowerze, jest waga koła zamachowego. Ogólnie im większa jest waga koła, tym pedały w trakcie jazdy nie hamują zbyt szybko po rozpędzeniu, co przekłada się na większą wygodę pedałowania.

Sprawdź naszą ofertę i wybierz rower odpowiadający Twoim wymaganiom.

Więcej Ukryj

Ulubione