Zimowe rabaty - 20zł RABATU na zakupy za minimum 200zł z kodem ZIMA22 Sprawdź
W kategoriach

Blog / Orbitreki

Nie ma siłowni i klubu fitness bez orbitreka. Trenażer eliptyczny potocznie zwany orbitrekiem wciąż zyskuje na popularności. Zastanawialiście się kiedyś, co takiego kryje w sobie to urządzenie, że ma tak wielu zwolenników? 

1. Szybka redukcja tkanki tłuszczowej

1. Szybka redukcja tkanki tłuszczowej

Jedną z głównych przyczyn ogromnej popularności orbitreków, jest szybka redukcja tkanki tłuszczowej. Dzięki temu urządzeniu podczas godziny intensywnego treningu spalimy nawet 800 kcal.

2. Sposób na intensywny trening przy minimalnym obciążeniu stawów

Trening na orbitreku jest bezpieczny dla naszych stawów. Ścięgna i stawy są obciążone w minimalnym stopniu. Cała tajemnica tego sprzętu tkwi w tym, że podczas treningu nogi cały czas przylegają do podłoża.

3. Idealny na początki odchudzania

Trening na orbitreku jest idealnym rozwiązaniem na sam początek odchudzania. Jak wynika z poprzednich punktów, przyczynia się do szybszej utraty zbędnych kalorii, przy czym nie obciąża stawów. Musimy tutaj pamiętać o tym, że w przypadku otyłości lub sporej nadwagi niektóre dziedziny sportu nie są wskazane. Dzięki orbitrekowi mamy szansę na intensywny trening, który w bezpieczny sposób przyspieszy spalanie tkanki tłuszczowej.

3. Idealny na początki odchudzania

4. Szczupła talia

Otyłość brzuszna zdarza się nawet u osób, które na pierwszy rzut oka posiadają smukłą sylwetkę. Ćwiczenia na orbitreku przyspieszą metabolizm, co w efekcie ułatwi zniknięcie tak zwanej ‘oponki’ i wyszczupli talię.

5. Lepsza kondycja

Trening na orbitreku wpływa pozytywnie na całe ciało. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom zwiększy się wydolność organizmu oraz poprawi kondycja fizyczna. 

6. Trening kardio

6. Trening kardio

Tutaj możemy wykonywać ćwiczenia kardio, przy zastosowaniu metody ciągłej oraz interwałowej. Metoda ciągła polega na wykonywaniu przez określony czas tego samego ćwiczenia przy zachowaniu stałej intensywności. Natomiast w metodzie interwałowej ważne jest zmienianie intensywności, czyli raz powoli, raz szybko. To, która metoda jest dla nas lepsza zależy od naszych możliwości i upodobań.

7. Wyrzeźbienie całej sylwetki

Orbitrek jak już wcześniej wspomnieliśmy, pobudza do pracy całe ciało. Wszystkie mięśnie dają z siebie wszystko. Tutaj największy wysiłek muszą wykonać mięśnie ramion, ud, pośladków oraz łydek. Oprócz tego wzmacniamy również mięśnie brzucha. Ćwiczenia na tym urządzeniu powodują równomierny wzrost mięśni. Intensywne treningi wyrzeźbią ładny kształt mięśni. Uwaga! Orbitrek redukuje cellulit!

7. Wyrzeźbienie całej sylwetki

8. Trening siłowy 

Trening na orbitreku zawiera w sobie elementy treningu siłowego. Dzięki niemu wzmocnimy najważniejsze partie mięśni i zwiększymy ich siłę oraz ogólną wydolność.

9. Nikt nie narzuca nam tempa

9. Nikt nie narzuca nam tempa

Podczas ćwiczeń na orbitreku nikt nie narzuca nam tempa. Ćwiczymy z taką prędkością, jaka jest dla nas odpowiednia. W Hop-sport znajdziesz orbitreki z komputerem, w który wgrane są specjalne programy treningowe. Poziom trudności możemy dostosować do indywidualnych zdolności.

10. Orbitreki są dostępne dla wszystkich

Jeden orbitrek może zastąpić nam niemal całą siłownię. Posiadając ten sprzęt treningowy w domu, ćwiczymy kiedy tylko chcemy. Dzięki temu zawsze jesteśmy w dobrej formie, nie musimy jeździć na profesjonalną siłownię, czy do profesjonalnego klubu fitness. To wygoda i oszczędność.

Rodzaje orbitreków dostępne w Hop-Sport:

Orbitrek magnetyczny

W orbitrekach magnetycznych zastosowano magnetyczne systemy oporu. Odpowiednia budowa umożliwia cichą pracę urządzenia. Tutaj cały mechanizm opiera się na zachowaniu odpowiedniego odstępu pomiędzy kołem zamachowym a magnesem. Rozróżniamy dwa rodzaje orbitreków magnetycznych:

- z regulacją manualną - posiadają pokrętło, które przekręcając poruszają linkę sterującą magnesem, która przybliża się i oddala od koła zamachowego. Im mniejsza odległość pomiędzy magnesem a kołem zamachowym tym większy opór.

- z regulacją elektryczną - sterowane za pomocą komputera wysyłającego sygnał do mechanizmu sterującego położeniem magnesu lub poprzez aplikację.

Orbitrek elekromagnetyczny

W takich modelach zmiana oporu odbywa się poprzez zastosowane elektromagnesy sterowane elektronicznie. Takie rozwiązanie pozwala na pełen komfort ćwiczeń, większą precyzję ustawienia oporu oraz większy stopień oporu. Urządzenie to sprawia że regulacja obciążenia treningu odbywa się bardzo płynnie.     

Ulubione