Rabat 20 zł na zamówienia powyżej 200 zł z kodem HS.PROMOSprawdź
W kategoriach

Blog / Akcesoria do trampolin / Trampoliny ogrodowe

Trampolina ogrodowa to zakup na długie lata. Dlatego powinien być on przemyślany. Sprawdźcie z nami, na co zwrócić uwagę przy zakupie trampoliny ogrodowej, aby była ona niezawodna i wytrzymała.

Ilość wolnego miejsca w ogrodzie

Przed zakupem zastanówmy się, w którym miejscu w ogrodzie chcielibyśmy postawić trampolinę dla dzieci. Warto zwrócić uwagę na wymiary miejsca, w którym będzie stać i właśnie pod te wartości wybierzmy odpowiednią wielkość trampoliny. Ważne, aby trampolina nie była umieszczona na pełnym słońcu, jednak nie może stać również pod gałęziami, czy nisko zawieszonym dachem. Zwróćmy również uwagę na to, by podłoże pod trampoliną było stabilne.

Certyfikaty bezpieczeństwa

Oglądając różne modele trampolin ogrodowych warto od razu sprawdzić, które z nich posiadają certyfikaty bezpieczeństwa oraz czy są wykonane zgodnie z restrykcyjnymi normami unijnymi PN-EN 71-14. Te oznaczenia są gwarancją, że trampolina została wykonana z największą dbałością o szczegóły oraz bezpieczeństwo przyszłych użytkowników.

Nogi trampoliny ogrodowej Hop-Sport

Najważniejsze elementy stabilizujące trampolinę

Przy zakupie trampoliny zwróćmy uwagę na materiał, z którego jest wykonany stelaż, sprężyny, a także siatka zabezpieczająca, osłona sprężyn, czy drabinka.

Podstawa trampoliny

Najważniejszym elementem jest podstawa trampoliny. Musi mieć grube nogi, które będą gwarantowały stabilność, a także solidność. Dzięki nim będziemy mieć pewność, że będzie stała w jednym miejscu w czasie intensywnych podskoków, a także podczas mocniejszego wiatru. Największą stabilność zapewniają nogi w kształcie litery U. Ważne jest też, aby wszystkie elementy stelażu trampoliny były wykonane z ocynkowanej, hartowanej oraz galwanizowanej stali. Dzięki temu będą dużo bardziej odporne na korozję i bardziej wytrzymałe.

Mata trampoliny ogrodowej Hop-Sport

Mata do trampoliny

Jeżeli chodzi o matę do trampoliny, musi być wykonana z wytrzymałych materiałów. W przypadku trampolin ze sklepu Hop-Sport, mata jest wytworzona z polipropylenu, czyli materiału odpornego na warunki atmosferyczne, takie jak: deszcz, wilgoć, czy mocne nasłonecznienie oraz odpornego na duże obciążenia.

Siatka wewnętrzna w trampolinie Hop-Sport

Siatka ochronna

Musi być delikatnie rozciągliwa (ale niezbyt mocno) oraz bardzo wytrzymała. Dzięki niej dziecko podczas zabawy nie wypadnie poza obszar maty. W trampolinach Hop-Sport, zastosowano siatki ochronne wykonane z polietylenu, zamykane na zamek i klamry, które zwiększają bezpieczeństwo podczas zabawy. W sklepie oferujemy trampoliny z siatką wewnętrzną lub zewnętrzną. Siatka mocowana wewnętrznie zapewnia maksimum bezpieczeństwa, co jest ważne w przypadku młodszych dzieci, lecz jednocześnie nieco ogranicza przestrzeń do skoków. Natomiast siatka mocowana zewnętrznie oferuje więcej miejsca do zabawy, jednak z uwagi na znajdujące się w jej obrębie sprężyny będzie bardziej odpowiednia dla starszych dzieci.

Sprężyny w trampolinie Hop-Sport

Sprężyny

Przed zakupem trampoliny zwróćmy uwagę na sposób zabezpieczenia sprężyn. Muszą być bowiem one skutecznie odizolowane od wpływu warunków atmosferycznych. W trampolinach Hop-Sport sprężyny są okryte dwuwarstwowym materiałem, zabezpieczonym dodatkowo gąbką. Warto wiedzieć, że im sprężyny mają więcej zwojów, tym są bardziej wytrzymałe.

Maksymalne obciążenie

Zanim zdecydujemy się na konkretną trampolinę, najpierw sprawdźmy, maksymalne obciążenie stelażu.  Warto pamiętać o tym, że nawet jeśli kupujemy trampolinę głównie z myślą o dzieciach, to zdecydowanie bardziej praktyczny będzie wybór trampoliny o jak największym maksymalnym obciążeniu. Tak, by dorośli również mogli pozwolić sobie na trampolinowe szaleństwo.

Dodatkowe akcesoria

Dobrze jest, jeśli oprócz samej trampoliny zaopatrzymy się jeszcze w kotwy mocujące trampolinę do podłoża, pokrowiec, który zabezpieczy trampolinę przed deszczem, a także drabinkę, która ułatwi wejście i zejście z trampoliny.W naszym sklepie wszystkie te elementy zawarte są w zestawie razem z trampoliną Hop-Sport wobec czego nie ma potrzeby osobnego dokupowania żadnych dodatkowych akcesoriów.

Zobacz ofertę trampolin ogrodowych w Hop-Sport! Przejdź do sklepu >>

Ulubione