Zimowe rabaty - 20zł RABATU na zakupy za minimum 200zł z kodem ZIMA22 Sprawdź
W kategoriach

Blog / Trampoliny ogrodowe

Trampoliny obecnie przestają się kojarzyć już tylko z rozrywką dla dzieci. Jumping fitness to coraz bardziej popularne ćwiczenia dla dorosłych. Skoki na trampolinie mogą przynieść więcej korzyści niż myślisz. Dołącz do swojego dziecka i przekonaj się jakie efekty możesz uzyskać z ćwiczeń na trampolinie!

Trening inny niż wszystkie

Kiedy pogoda za oknem dopisuje chce się spędzić na zewnątrz jak najwięcej czasu. Alternatywą dla ćwiczeń w domu może być trening... na trampolinie ogrodowej!  To jeden z przyjemniejszych sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów i wysmuklenie sylwetki a jednocześnie okazja do skorzystania ze słonecznej pogody spędzając czas aktywnie ze swoimi pociechami. Zrezygnuj z rutyny, myśl niekonwencjonalnie! W czasie zaledwie godziny ćwiczeń i skoków na trampolinie można spalić nawet 1000 kcal! Trampolina to również idealne narzędzie do pracy nad koordynacją.

 Nie zapominaj o rozgrzewce

Przed rozpoczęciem treningu należy pamiętać o  rozgrzewce – nawet wydające się bezpieczne, proste ćwiczenia na trampolinie potrzebują odpowiedniego przygotowania w celu uniknięcia kontuzji. Kilka przysiadów, kocich grzbietów, skrętów wystarczy aby odpowiednio rozciągnąć i rozgrzać ciało przed treningiem.

Propozycje ćwiczeń 

- Bieg w miejscu - 5 minut: szybkie tempo, przerwa – powtórzyć 3 razy – na przemian z kolanami wysoko pod klatką piersiową/ ze stopami do pośladków.

- Pajacyki - 3 minuty.

- Przysiady z podskoku -  szybki przysiad po odbiciu od trampoliny - powtarzać przez ok. 2 minuty.

- Swobodne skoki z przyspieszeniem tempa - 10 minut ze zmianami intensywności co 2-3 minuty.

- Skoki na czworaka – klękając, kładziemy płasko dłonie na batucie, odbijamy się prostując ręce i nogi, po odbiciu wracamy do początkowej pozycji - 3-5 minut.

Staraj się zachować systematyczność swoich ćwiczeń – wystarczy że poświęcisz 30 minut dziennie na trampolinie, żeby stracić nawet 500 kcal!

Czy wiesz że...?

Ćwiczenia na trampolinie zmuszają mięśnie do szybkich skurczów  - podobnie jak w przypadku treningu przy użyciu spinningu!

Zalety aktywności na trampolinie:

- dotlenienie organizmu,

- usprawnienie układu limfatycznego,

- zwiększenie wytrzymałości i gibkości,

- poprawa koordynacji,

- spalenie kalorii,

- wysmuklenie sylwetki,

- rozwinięcie mięśni.

Ćwiczenia na trampolinie należy dostosowywać do indywidualnych potrzeb i możliwości oraz nie przesadzać z ich intensywnością!

Rodzaje trampolin

Na rynku dostępnych jest wiele modeli i typów trampolin. Decydując się na zakup należy zwrócić uwagę na kilka kwestii:

- siatka zewnętrzna/ wewnętrzna - oba typy posiadają swoich zwolenników. Modele z siatką zewnętrzną oferują użytkownikowi więcej miejsca na skoki i akrobacje, natomiast te z siatką wewnętrzną posiadają dodatkową zaletę - oddzielają skaczącego od stelażu, dzięki czemu skutecznie uniemożliwiają dostanie się stopy pomiędzy sprężyny,

- konstrukcja - solidna konstrukcja i mocowanie, grubość profili,

Modele dostępne w naszym sklepie internetowym  - trampoliny marki Hop-Sport- posiadają w zestawie siatkę zewnętrzną lub wewnętrzną, drabinkę, kotwy mocujące, a także osłonę przeciwdeszczową na batut.

Zachęcamy do korzystania z pogody i aktywności na świeżym powietrzu. Dodatkowo do każdej trampoliny dołączone są gratisy w postaci piłki do siatkówki lub piłki nożnej oraz piłkę basenową!

Ulubione