Dzień Matki i Dzień Dziecka - rabat na wybrane huśtawki, hamaki, leżaki, trampoliny, piłkarzyki... Sprawdź
Oficjalny sklep
0
Łącznie: 0
Sortowane: Domyślne

Obciążenia

W Hop-Sport oferujemy obciążenia żeliwne oraz bitumiczne (kompozytowe) wysokiej jakości. Żeliwne obciążenia wyróżniają się dużą wytrzymałością materiału, mniejszymi gabarytami, przez co zajmują mniej miejsca. 

Nie posiadają jednak warstwy ochronnej, trzeba bardziej uważać przy ich użytkowaniu, by nie porysować przypadkowo podłoża. Obciążenia bitumiczne są mniej trwałe od żeliwnych i cechują się większymi gabarytami, jednak są wygodniejsze i bezpieczniejsze w użytkowaniu – nie uszkodzą tak łatwo posadzki w razie upadku. W Hop-Sport znajdziesz obciążenia o różnej wadze i średnicy, dopasowanej idealnie do średnicy gryfu.  

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy wybrać obciążenia żeliwne, czy bitumiczne. Trzeba przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie – co jest dla mnie najważniejsze? Czy trwałość, wyższa jakość, a przy tym akceptujemy wyższą cenę? Jeśli tak, to wybór powinien paść na obciążenia żeliwne. Najwyższej klasy są obciążenia olimpijskie. Wykonane są one z żeliwa, jednak powleczone są grubą warstwą trwałej gumy. Guma zabezpieczają sprzęt i podłogę podczas upadku oraz tłumi odgłosy. Obciążenia olimpijskie w Hop Sport powleczone są gumą elastyczną, antypoślizgową, pozbawioną nieprzyjemnego zapachu, zapewniającą mocny, bezpieczny chwyt.

Dla osób dopiero zaczynających trening siłowy oraz tych, którzy wykorzystują w swoich treningach obciążenia jedynie okazjonalnie, jako urozmaicenie innych ćwiczeń, polecamy obciążenia kompozytowe. Zapewniają one bezpieczny trening za niższą cenę. Z czasem, gdy chcemy uczynić nasz trening siłowy bardziej profesjonalnym i intensywnym, zawsze można dokupić lub wymienić obciążenia kompozytowe na te z żeliwa.

Sprawdź obciążenia w naszym sklepie i wybierz rodzaj dopasowany do swoich potrzeb.

Więcej Ukryj

Ulubione