Dzień Matki i Dzień Dziecka - rabat na wybrane huśtawki, hamaki, leżaki, trampoliny, piłkarzyki... Sprawdź
Oficjalny sklep
0
Łącznie: 0
W kategoriach

Blog / Sprzęt fitness / Rowery treningowe / Rowery treningowe leżące / Rowery treningowe spiningowe

Rower treningowy Hop-Sport

Zalety zwykłego roweru treningowego

Zwykłe rowery treningowe dzielimy na rowery mechaniczne, magnetyczne i elektromagnetyczne. Podział ten jest zależny od rodzaju mechanizmu oporu, który został zastosowany w rowerku treningowym. Niezależnie od tej kategorii, dzięki treningowi na wymienionych rowerkach treningowych możemy wiele zyskać - w tym szybkie spalanie kalorii, nawet 500 kalorii po godzinie zwykłej jazdy. Trening na zwykłym rowerze treningowym poprawia naszą kondycję, wzmacnia układ krążenia, reguluje pracę serca. Co więcej, zmniejsza poziom cholesterolu LDL, przez co zapobiega miażdżycy. Dzięki regularnym treningom pojemność płuc jest zwiększona, a krew bardziej dotleniona. Oprócz tego zwiększa się wydolność organizmu, a poziom cukru we krwi jest bardziej unormowany. Trening na rowerze zwiększa naszą odporność na zmęczenie. Dodatkowo, wpływa na nas wyciszająco i odprężająco.

Rower spiningowy

Rowery spiningowe zostały zaprojektowane z myślą o kolarzach profesjonalnych, którzy potrzebowali intensywnego treningu podczas podróży, w przerwie między startami, czy pomiędzy etapami wyścigów. Rowery spiningowe znajdziemy w niemal każdym klubie fitness, czy na siłowniOgromną zaletą treningu na rowerze spiningowym jest podobieństwo do treningu w terenie, gdzie mamy zróżnicowane obciążenie. Dzięki treningowi na rowerze spiningowym możemy poprawić swoją kondycję, wytrzymałość, a także skutecznie wzmocnić mięśnie dolnych części ciała. Podczas treningu pracują nogi, pośladki, mięśnie brzucha, sylwetka wyszczupla się w równomierny sposób.

rower spiningowy

Różnice w budowie - rowerek treningowy a spinningowy

Rowery różnią się przede wszystkim celem treningu i konstrukcją. Zwykły rower treningowy jest przeznaczony dla osób, którym zależy na poprawieniu kondycji, zrzuceniu zbędnych kilogramów i utrzymaniu dobrej formy. Natomiast głównym celem treningu na rowerze spinningowym jest intensywna jazda kondycyjna, zwiększająca wytrzymałość i siłę mięśni.

Rower spinningowy musi być ekstremalnie wytrzymały – cała rama jest spawana z części stalowych, nie znajdziemy w nim elementów z tworzywa sztucznego, jakie spotkamy w zwykłym rowerku treningowym. Rower spinningowy posiada tylko mechaniczny system oporu, siodełko jest bardzo wąskie, dostosowane do szybkich ruchów nóg, natomiast w rowerku treningowym mamy większy komfort - siodełko jest zdecydowanie szersze i wyprofilowane. Kierownica w rowerze treningowym jest skonstruowana z myślą o treningu z wyprostowaną sylwetką, natomiast rowerek spinningowy ma wielopozycyjną kierownicę.

Jeżeli chodzi o pedały, w klasycznym rowerze treningowym występują regulowane paski podtrzymujące stopę, natomiast w rowerach spinningowych są pedały kolarskie, wyposażone w zatrzaski na noski butów kolarskich. W przypadku pomiaru pulsu, ta funkcja spotykana jest w obu modelach. Poza tym, rower treningowy posiada rozbudowany komputer pokładowy z, zazwyczaj, sporym wyborem programów treningowych, co w rowerach spinningowych jest rzadko spotykane.

Jeśli nie wiesz, który rower wybrać, zapraszamy na naszą stronę hop-sport.pl, na której znajdziesz duży wybór zwykłych rowerków treningowych i spinningowych. Po zapoznaniu się z parametrami poszczególnych modeli, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Zapraszamy!

Ulubione